RUSYA AKREDİTİF

admin 24 Mayıs 2012 0
RUSYA AKREDİTİF

 

İthalatı son 7 yılda 5 kat artan Rusya Federasyonunda ithalattaki artış oranı ihracattaki artış oranından daha yüksek hale gelmiştir. Türkiye Rusya’nın ithalat yaptığı ülkeler arasında 13. sırada yer almakla birlikte her geçen yıl üst sıralara yükselmektedir. Genel itibariyle Rusya’ya ürün satan Türk firmaları alıcıları ile doğrudan temas kurmaktansa ihraç kayıtlı ürün vererek ya da Rusya’da daha çok güvendiği bir başka partner firma aracılığı ile ticari ilişkilerini yürütmektedirler. Bunun en büyük sebebi Rusya’ya yapılan ihracat faaliyetleri sonucu ödemelerin kolaylıkla alınamamasıdır.

Bu sorunun altında yatan en temel sebep firmaların kendilerini akreditif gibi sağlam ödeme yöntemleriyle yeterince garantiye almamalarından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla Rusya’ya ihracat yapan tüm firmaların özellikle tanımadıkları müşterileri ile akreditifli ödeme ile çalışması büyük bir önem taşımaktadır.

Rusya ile gerçekleştireceğiniz her türlü akreditif işlemlerinizde KOBİSAN DANIŞMANLIK olarak firmanıza destek olmaktan memnuniyet duyacağız.

AKREDİTİF DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Leave A Response »