PAKİSTAN AKREDİTİF

admin 28 Mayıs 2012 0
PAKİSTAN AKREDİTİF

             Pakistan’dan yaptığımız ithalat içinde en önemli kalemlerin dokumacılık ürünleri olduğu, bunu hazır giyim (özellikle kürk ve deri dâhil), kimyasallar, yarı mamul deri ve kürkler, tarımsal hammaddeler ve gıda ürünlerinin izlediği görülmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus Pakistan’ın toplam ihracatının yaklaşık % 60-70’ini oluşturan tekstil sektörünün Türkiye’ye yönelik ihracatında da benzer bir durum gözlenmesine karşın bu ürünlerin daha ziyade yarı mamul niteliğinde bulunmasıdır.

        Türkiye’nin Pakistan’a yönelik ihracatı incelendiğinde ise, kalemlerin yaklaşık % 80’inin sanayi ürünlerinden oluştuğu dikkat çekmektedir. Bunların içinde makinalar ve ulaşım araçları önemli bir yer tutarken, kimyasallardan elektrikli aletlere kadar geniş bir ürün yelpazesi gözlemlenmektedir. Pakistan’a bazı malların ithali yasaklanmıştır. Yasaklı liste şu maddeleri içermektedir; Arapça yazılımı olmayan kuran çevirileri, üzerinde kuran ile ilgili yazı olan ürünler, korku magazinleri, müstehcen ve gayri İslami yayınlar, domuz ve domuz yan ürünleri, silah araçları, kumar gereçleri, heykeller ve 100 yıldan eski antikalar, her türlü İsrail ürünü.

              Pakistan ile gerçekleştireceğiniz her türlü ihracat veya ithalat akreditif işlemlerinizde KOBİSAN DANIŞMANLIK olarak firmanıza destek olmaktan memnuniyet duyacağız.

 AKREDİTİF DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Leave A Response »