HAKKIMIZDA

             

               Dış ticaretin etkin ödeme yöntemlerinden biri olan akreditif halen dış ticarette kullanılan en yaygın ve güvenli ödeme yöntemlerinden bir tanesidir. Alıcının ödememe riski en az olan ödeme şekli olarak akreditif aynı zamanda faydalı bir finansman aracıdır. Akreditiflerin tabi olduğu UCP kuralları tüm dünyada yaygın bir biçimde kullanıldığı için bu kurallara ilişkin farklı yorumlamalar yapılmakta bu durum zaman zaman tartışmalara sebep olabilmektedir. Dolayısıyla bu sistemde iş akışının doğru bir şekilde yürütülmesi risklerin minimize edilmesi açısından son derece önemlidir. Bankaların şartlı ödeme garantisi ile mevcut diğer ödeme yöntemlerine göre daha masraflı bir ödeme şekli olarak görülen akreditifle ödeme, özellikle büyük meblağlı ticaretlerde gerek alıcıyı (amir) gerekse de satıcıyı (lehdar) koruyan ve kesinlikle profesyonel kişilerce yürütülmesi gereken bir işleyiş sürecine sahiptir.

              Tüm dünyada kullanımı oldukça yaygın olan Akreditifli ödeme yöntemi Türkiye’de de firmaların ödemelerini daha fazla garantiye almak istemelerinin bir sonucu olarak her geçen gün daha fazla tercih edilir hale gelmektedir. Kobisan Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetleri, ulusal ve uluslararası pazarlarda hizmet veren profesyonel bir akreditif danışmanlık organizasyonudur. Akreditif işlemlerinin sadece eğitimli ve profesyonel kişilerce yürütülmesi gerektiğine inanan Kobisan Dış Ticaret yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkesi ile her zaman beklenilenden daha iyisini başarmakta ve bunun haklı gururunu yaşamaktadır. Akreditif uygulamaları konusunda eğitimli kadrosuyla ve kurumsallaşmış şirket yapısıyla bu alanda Türk firmalarına her türlü desteği kusursuz olarak sağlama bilinci ve isteği ile firmamız, her geçen gün daha fazla firmanın güvenini kazanmaktadır. Özellikle ihracatçı firmalarımızın, gerçekleştirdikleri ihracatlar sonrasında emeklerinin karşılığını alamama risklerini minimize etme misyonuyla yola çıkan firmamız her koşulda sınırsız akreditif danışmanlık desteğiyle siz değerli firmalarımızın yanında olmaktan büyük gurur duymaktadır.

Çalışma Sistemimiz: İşbirliği içinde olan tüm firmalarla diyalogu sürekli canlı tutan firmamız günün her saatinde rahatlıkla ulaşıp ihtiyacınız olan bilgiyi alabileceğiniz bir partneriniz olarak çalışmaktadır. Gerek akreditif gerekse uluslar arası sözleşmeler konusunda uzman kadromuz sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

İş Değeri Yaratmak: İşbirliği içinde olduğu firmalara yönelik yeni fikirler getiren firmamız, bulunduğunuz sektörde firmanıza yönelik çözüm odaklı açılımlar sunar. Böylelikle firmanızın gelişiminde itici ve dinamik bir güç olur.

Kolay İletişim: Firmanıza ait bir dış ticaret departmanı gibi faaliyetlerini sürdüren firmamız gerek iletişim araçlarıyla yapılan görüşmeler gerekse belirli aralıklarla yaptığımız firma ziyaretleri sonucu ikili ilişkileri daima bir adım ileriye götürmeyi dolayısıyla koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir.

Süreç Kalitesi: Firmamız tüm faaliyetlerini yeterli teknik bilgi ve iyi organizasyon yapısıyla yürütmektedir. Böylelikle dış ticaretin olmazsa olmaz koşulu olan “zamanlama” firmanız için sorun olmaktan çıkar. Kobisan Akreditif Danışmanlık Hizmetleri söz verdiği tarihte hatta saatte sizlere mutlaka geri bildirimini yapacaktır.

“Akreditife ilişkin ihtiyaç duyduğunuz her konuda firmamızı bizzat ziyaret edebileceğiniz gibi diğer iletişim bilgilerimizden de bizlere ulaşabilirsiniz”