AKREDİTİF DANIŞMANLIK

 

İHRACAT AKREDİTİFİ DESTEĞİ- PAKET 1

 

Siz değerli müşterilerimizden gelen danışmanlık talebi doğrultusunda oluşturulan ihracat akreditifi danışmanlık hizmetimiz şu aşamaları içermektedir;

Adım 1: Müşterilerimizden gelen hizmet talebi uzmanlarımız tarafından değerlendirilir.

Adım 2: Müşterilerimizin talebi incelenip uygun bulunduğu takdirde paket ücreti tarafımıza iletilir.

Adım 3: Müşterilerimiz adına açılan akreditif taslak metninin tarafımıza iletilmesine müteakip, detaylı akreditif inceleme süreci başlar.

Adım 4: Akreditif taslak metni uzmanlarımız tarafından detaylı olarak incelendikten sonra 5 ana bölümden oluşan ve tamamen özgün olarak hazırlanan akreditif analiz raporu belirtilen süre zarfında müşterilerimize iletilir. Bu noktada varsa tespit edilen uygunsuzluklar için revize talep edilir.

Adım 5: Müşterilerimiz tarafından akreditif analiz raporumuza göre hazırlanan evraklar (vesaikler) firmamız tarafından detaylı olarak incelenir ve akreditife uygunluğu kontrol edilir.

Adım 6: Detaylı kontrolümüzden geçen tüm evraklar müşterilerimiz tarafından ilgili bankaya ibraz edilir.

 

 

İTHALAT AKREDİTİFİ DESTEĞİ- PAKET 2

 

Siz değerli müşterilerimizden gelen danışmanlık talebi doğrultusunda oluşturulan ithalat akreditifi danışmanlık hizmetimiz şu aşamaları içermektedir;

Adım 1:  Müşterilerimizden gelen hizmet talebi uzmanlarımız tarafından değerlendirilir.

Adım 2:  Müşterilerimizin talebi incelenip uygun bulunduğu takdirde danışmanlık paket ücreti tarafımıza iletilir.

Adım 3: Müşterilermizin direktifleri doğrultusunda bankası aracılığıyla hazırlamış olduğu akreditif başvuru formu (application form) incelememiz için tarafımıza iletilir.

Adım 4: Akreditif uzmanlarımızca değerlendirilen akreditif başvuru formu müşterilerimizin lehine konması gereken özel şartlar ve ilgili hususlar çerçevesinde belirlenir ve oluşturulan akreditif analiz raporu nezdinde nihai şeklini alan akreditif metni müşterimiz tarafından bankasına ulaştırılır.

Adım 5: Akreditif açıldıktan sonra lehtar (ihracatçı) tarafından revize istenen maddeler uzmanlarımız tarafından değerlendirilir. müşterilerimiz ile ilgili konuda mutabık kalındıktan sonra akreditife son şekli verilir.

 

 

AKREDİTİF ÇEVİRİSİ-PAKET 3

 

Siz değerli müşterilerimizden gelen danışmanlık talebi doğrultusunda oluşturulan akreditif çevirisi danışmanlık hizmetimiz şu aşamaları içermektedir;

Adım 1:  Müşterilerimizden gelen hizmet talebi uzmanlarımızı tarafından değerlendirilir.

Adım 2:  Müşterilerimizin talebi incelenip uygun bulunduğu takdirde paket ücretinin tarafımıza iletilmesine müteakip süreç başlar.

Adım 3: Akreditif metni anlam bütünlüğünü tamamen koruyacak şekilde birebir Türkçe’ ye tercüme edilir.

Adım 4:  Hazırlanan akreditif metni çevirisi müşterilerimize belirtilen süre içerisinde ulaştırılır.

Çeviri hizmeti yalnızca akreditif metni çevirisini kapsamakta olup diğer hizmet paketlerini içermemektedir.

Akreditif işleminin başlangıcından bitişine kadar firmamız müşterilerimize kesintisiz danışmanlık desteği sağlamaktadır. Tüm hizmetlerimiz faturalandırılmaktadır.

KOBİSAN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ